Živá a nakopávající

Živá a nakopávající

Všimli jste si, že naše kombucha je vždy chlazená, když ji vidíte ve svém oblíbeném obchodě nebo baru? Podívejte se pečlivěji na lahvičku a všimnete si, že je na ní napsáno „Patřím do lednice“. Existuje důvod, proč to našim zákazníkům vždy pečlivě zdůrazňujeme, pojďme si o něm popovídat.

 12

Kombucha, živý nápoj

Kombucha je přírodní čajový nápoj, fermentovaný pomocí milionu živých mikroorganismů. Tyto organismy jsou klíčovým faktorem, díky které vzniká dobrá kombucha. Vyšlechtěné kvasinky a buňky bakteriálního původu zpracovávají cukry z oslazeného čaje a transformují je do nezaměnitelné chuti kombuchy. Při tomto procesu produkují spoustu zdravých kyselin a živin. zdroj

Odjakživa byla kombucha konzumována jako raw, což znamená nepasterizovaná. V porovnání k běžným hloupým limonádám, kombucha nepotřebuje konzervanty nebo pasterizaci, neboť kyseliny, které se formují během fermentačního procesu, chrání tento lahodný nápoj před zkazením, škodlivými bakteriemi nebo plísněmi.

Benefiční kolonie, podobný jogurtu, kefíru nebo kysanému zelí,  můžou pomoct přivést váš žaludek zpátky do rovnováhy. Antioxidanty, kyseliny, enzymy, živé bakterie a kvasinky mohou všechny pomoci s vředy, mykózou a další varietou zažívacích problémů.zdroj

Patřím do lednice

Protože kombucha je fermentovaný nápoj, někteří lidé mají tendenci si myslet, že je tento nápoj neodmyslitelně stabilní. Zatímco je tomu přesně naopak. Kombucha je popravdě vcelku citlivá na teploty a potřebuje konstantní chlazení, aby si zachovala svoje chutě, kvality a živé mikroorganismy.

Pokud kombucha není skladována v lednici, může nastat velká škála věcí. Kombucha začne znovu fermentovat, čímž bude vznikat více alkoholu a oxidu uhličitého hromadícího se v lahvi. Vaše lehká, osvěžující a nealkoholická kombucha může explodovat a nebo může chytnout velmi octovatou chuť. Bude velmi nasycená, velmi kyselá, čímž zabije všechny zdravé bakterie a zbyde vám produkt, který je všecko, ale ne úžasný.

Toto jsou důvody, proč autentická kombuchy musí vždy by skladována do 7°C. Některé firmy vytváří stabilní kombuchu pomocí pasterizace. Toto je pohodlné řešení pro uskladnění a logistiku. V Lokloku však věříme, že kvůli všem benefitům spojeným s pitím tohoto přírodního a živého nápoje se vyplatí jít o krok dopředu a doručovat čerstvý produkt hemžící se prospěšnými bakteriemi.

Chyby se stávají

Rozumíme, že se občas stane chyba. Ne každý je seznámen s konceptem živých nápojů a jejich skladováním v chladu. Pokud se stane nehoda, přesuňte všechny kombuchy co nejdříve do lednice a doporučujeme je i velmi brzo zkonzumovat. Takovéto kombuchy je vhodné otevírat nad dřezem, ideálně s utěrkou položenou přes hrdlo lahve.

Kombucha na cestách

Když si koupíte kombuchu a plánujete si ji vzít s sebou, nezapomeňte si ji doma dát co nejdříve do lednice. Chovejte se k ní jako k mléčným výrobkům, masu nebo mořským plodům. Pokud je vaše cesta výjimečně dlouhá (road trip, dovolená,..) vezměte si s sebou chladící box nebo izolovanou tašku. Nebo to udělejte jak my a vypijte všechen svůj Loklok už po cestě! Na zdraví!